Investiční strategie FINEMO.CZ

Společnost FINEMO.CZ poskytuje v České republice od roku 2015 jako jediná společnost v zahraničí oblíbený finanční produkt, reverzní hypotéku, pod názvem Renta z nemovitosti. Jedná se o finanční pomoc seniorům k jejich důstojnějšímu životu díky poskytnutí hypotečního úvěru, který se za života seniorů nesplácí zpět. Poskytnuté úvěry jsou vždy zajištěné zástavním právem k nemovitosti. Průměrná výše úvěru je cca 30 % z ceny nemovitosti (LTV – loan to value).

Ve společnosti FINEMO.CZ máme štíhlé procesy, jsme flexibilní a nákladově efektivní. FINEMO.CZ SE má licenci České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů (dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru).

Směrem ke klientům, seniorům jsme transparentní a korektní. Pomáháme jim řešit finanční potíže v jejich složitých osobních situacích. Řešení finanční situace pomocí reverzní hypotéky jsou u seniorů velmi oblíbená. Níže na stránce můžete zhlédnout rozhovor s naší klientkou.

Investorům umožňujeme zajímavé a velmi bezpečné zhodnocení jejich investic. Investice jsou zajištěné portfoliem pohledávek z úvěrů zajištěných nemovitostí s velmi nízkou výší poskytnutého úvěru oproti hodnotě nemovitosti (LTV). Investici do našich „Investičních podílů“ bereme jako dlouhodobě velmi výhodnou, nejen kvůli vysokému zajištění, ale také kvůli variabilnímu úroku, který zajistí zvýšení výnosů v době vyšší inflace. Za těchto podmínek přitom investorům garantujeme minimální výnos, pro případ zpětného prodeje (předčasné ukončení investice), který je vyšší, než jiné garantované investiční nástroje. Investorům také umožňujeme výplatu peněz v relativně krátkém časovém horizontu, v závislosti na zvoleném investičním portfoliu.

Na základě našeho několikaletého působení na trhu a na základě jednání se seniory je vidět, že náš produkt v České republice chybí a my tuto skutečnost vnímáme jako velkou příležitost na trhu. Níže uvádíme několik důležitých informací, které potvrzují perspektivnost reverzní hypotéky a tím i investice do našich portfolií:

  • Postupné stárnutí obyvatelstva
  • Nízká výše důchodů vyplácených státem vs. životní náklady seniorů
  • Velký počet seniorů, kteří jsou majitelé nemovitosti
  • Trend užívat si ve stáří aktivního života
  • Rostoucí zadlužování seniorů
  • Zahraniční trh – v USA a Velké Británii je reverzní hypotéka již desítky let nabízena a pořídilo si jí již cca 3% ze všech seniorů
  • V EU je tento produkt dále rozšířen zejména ve Švédsku, Španělsku, Francii, Itálii a dalších státech

Rozhovor s klientkou, která si pořídila Rentu z nemovitosti:

Vyberte si vhodné investiční portfolio

Po kliknutí na jednotlivá portfolia níže získáte podrobnější informace o Vašem výnosu, struktuře portfolia a seznam s jednotlivými pohledávkami, které jsou zajištěny nemovitostmi a na jejichž úrokovém výnosu se můžete podílet.

Proč chceme vyplnit pole Jméno a příjmení?
Rádi bychom věděli, komu nabídku posíláme a jak Vás máme oslovovat…

Proč chceme znát Váš email?
Na Vámi uvedenou emailovou adresu Vám během několika dnů dorazí prvotní kalkulace. Nemějte strach, adresy, stejně jako ostatní data dále neposkytujeme, chráníme Vaše soukromí.

Proč chceme vyplnit pole Telefon?
Na Vámi uvedený telefon Vám budeme volat v procesu vyřizování Renty z nemovitosti, případně pokud budeme potřebovat další, dodatečné informace. Pokud nám telefon nedáte, tak budeme komunikovat pouze mailem :-)

Tady nám můžete napsat cokoli dalšího.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů výhradně pro účely společnosti FINEMO.CZ

FINEMO.CZ SE, Ostrovského 253/3, 150 00 Praha - Smíchov
IČO 05253683, společnost je zapsaná u Městského soudu v Praze pod sp.zn.H 1778